تصور کنید نیمه های شب است و ناگهان درد شدیدی در ناحیه ی سر خود احساس می کنید. با ترس از این که شاید چیزی بدتر از یک سردرد رایج ممکن است برایتان رخ داده باشد، به سرعت چند تست و ارزیابی برای بررسی وضعیت تعادل و هماهنگی تان انجام می دهید. به نظر می رسد همه چیز خوب است ، اما درد همچنان وجود دارد و فروکش نکرده است. حال چه کار میکنید؟

اگر شما هم یکی از افراد جمعیت سالمند باشید، به احتمال خیلی زیاد ، تصمیم می گیرید صبر کنید و ببینید در نهایت چه پیش خواهد آمد. حتی فکر کردن به این موضوع که به اورژانس مراجعه کنید یا با اورژانس تماس بگیرید یا حتی با پزشک معالج خود تماس بگیرید ، شما را به هم می ریزد. این مسئله در کنار عواملی نگران کننده مانند تحمیل مراقبت های بالقوه ی پرهزینه به شما ، محرومیت از خیل زیادی از روتین های لذت بخش روزمره ی شما ، ماندن در صف های طویل انتظار برای معاینه و درمان و سایر موارد ناشناخته می تواند تا مدت ها شما را درگیر خودش نماید. این عوامل به راحتی میزان نگرانی های شما را بیش از پیش تشدید می کند ؛ چه بسا به احتمال زیاد پزشک معالج، شما را به واحد اورژانس جهت هدایت همه ی موارد تحت چارچوب مسئولیت شان راهنمایی کند!

سالمندان بیش از حد دچار نگرانی می شوند و بهتر است"منتظر بمانند"

استثناعا در بعضی از موارد ، مشکل فرد، به خودی خود حل می شود. در برخی دیگر از موارد ، این مشکل می تواند نشانه ای جزئی از یک وضعیت بسیار جدی و مهم باشد و فرد باید برای مواجهه با یک مشکل یا عارضه ی بسیار خطرناک انتظار بکشد.

خدمات پزشکی در منزل برای سالمندان

دریافت خدمات پزشکی در منزل برای سالمندان

امروزه با پیشرفت فناوری ارتباطات و گسترش آن به خیلی از حیطه ها از جمله پزشکی و بهداشت ، سالمندان به راحتی می توانند به وسیله ی یک تماس مقرون به صرفه به اورژانس یا پزشک معالج خود، مشکل خود را در میان بگذارند و مشاوره های لازم را دریافت نمایند ، ظرف دو تا سه ساعت بعد از تماس با اورژانس یا... پرسنل خود را به خانه ی فرد می رسانند و اقدامات پزشکی و مراقبتی اولیه را اعمال می کنند. پرسنل اورژانس نخست ، از پشت تلفن یک ارزیابی مختصری از وضعیت شما خواهند گرفت و مواردی مانن این که آیا شما تحت شرایطی هستید که حتما نیاز به مراجعه به اورژانس دارید یا به صورت تلفنی هم می توان شما را راهنمایی نمود. علاوه بر این مسئله ی حاد ، در دسترس بودن خدمات ویزیت پزشکی در خانه می تواند به عنوان بخش مهمی از نمای مراقبت های بهداشتی طولانی مدت سالمندان محسوب گردد. گزارشی از سازمان ملی بهداشت (NIH) خاطرنشان می کند: "حتی افرادی که مشکلات عمده ی سلامتی نیز دارند یا علائمی را تجربه می کنند هم از مراجعه به مراقبت های پزشکی پرهیز می نمایند. به عنوان نمونه ، در یک مطالعه ، هفده درصد از بیماران مبتلا به سرطان روده ی بزرگ گزارش کردند که پس از مشاهده ی علائم ، تا مدت یک سال یا بیشتر از آن، به انتطار مراجعه به مشاوره ی پزشکی مانده اند ، در حالی که برخی از آنها تا پنج سال نیز منتظر می مانند. پرهیز از بهره مندی از مراقبت های پزشکی ممکن است در نهایت منجر به تشخیص دیرهنگام بیماری ، کاهش بقا و تحمل رنج های احتمالی که در صورت مراجعه ی زود هنگام، می توانست قابل پیشگیری باشد، گردد. "

خطرات به تعویق انداختن مراقبت های پزشکی

به تعویق انداختن بهره مندی از خدمات مراقبت های پزشکی به هر دلیلی ، به راحتی می تواند "یک ریسک مرگبار و جدی" برای فرد تلقی گردد: "با این حال ، به تعویق انداختن به خاطر نا امید بودن فرد از بهبودی نیز می تواند برایش دردناک و حتی کشنده باشد. چرا که فرد یقین دارد که در نهایت، از این عارضه خواهد مرد. این افراد معتقدند افراد زیادی را می شناسند که در اثر این عارضه و علائم، جان خود را از دست داده اند. این موضوع شبیه چیزی مانند یافتن توده ای خطرناک در بدن فرد و و سپس عدم درمان آن می باشد. به تأخیر انداختن بی مورد و بی دلیل آزمایش ها و معاینات پزشکی یا درمانی، یک نگرانی جدی و پر خطر محسوب می شود و مطمئناً می تواند به راحتی فرد سالمند را در معرض خطر قرار دهد.

ویزیت پزشک در منزل برای سالمندان

ویزیت پزشک در منزل برای سالمندان

با استفاده از گزینه ی استفاده از تماس تلفنی جهت ویزیت در خانه ، بسیاری از سالمندان که به راحتی قادر به جابجایی نیستند و یا نمی توانند به تنهایی خودشان را به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی برسانند ، می توانند به راحتی از خدمات ارزیابی و معاینه ی اولیه بهره مند شوند تا مشخص گردد که در صورت وجود عارضه یا مشکل جدی، به مراحل بعدی روند درمان و مراقبت نیاز دارند یا خیر. همانطور که در این گزارش تأکید شده است ، این مسئله به راحتی می تواند روی افزایش طول عمر و میزان کیفیت زندگی تاثیرات مثبتی اعمال نماید.

اثبات شده است که ویزیت پزشک در منزل، راهی سریع و غیر تهدیدآمیز برای جمعیت در حال رشد سریع سالمندان، به جای نگرانی و انتظار کشیدن برای مراقبت از آنها می باشد و در حال حاضر به نظر می رسد که گزینه ی ایده آل و به صرفه ای برای بسیاری از افراد محسوب می گردد. این مسئله توسط مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته ، به اثبات رسیده است: "... بسیاری از شرکت کنندگان موانع سنتی موجود در مسیر مراقبت های پزشکی (58.4٪) ، از جمله هجوم هزینه های زیاد (24.1٪) ، نداشتن بیمه ی درمانی مناسب و پوشش دهنده (8.3٪) و محدودیت های زمانی (15.6٪) را گزارش کردند. این طور که از گزارش ها به دست می اید، خیلی از شرکت کنندگان به سبب وجود همین موانع در مسیر ویزیت های پزشکی حضوری، از مراجعه به پزشک جهت کسب مراقبت های پزشکی حتی در مواردی که احتمال می دادند این امر، ضروری است، خودداری نمودند! جالب است که تقریباً یک سوم از پاسخ دهندگان در یک نظرسنجی ملی ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده) که اخیرا صورت گرفته بود، گزارش کرده اند که در شرایطی مشابه، از مراجعه به پزشک پرهیز کرده اند. "

پیامدهای حاصل از نگرانی و انتظار تا زمانی که یک مسئله ی قابل کنترل به صورت بالقوه تهدید کننده ی زندگی فرد شود و به صورت مزمن در آید ، علاوه بر تأثیری در پیش آگهی فردی می گذارد ، برای سیستم مراقبت های بهداشتی کشور نیز حیرت آور خواهد بود. نشریه های معتبر آمریکایی گزارش می دهد: "دو سوم از افرادی که نیازمند بهره مندی از خدمات پزشکی هستند، بالاتر از شصت و پنج سال سن دارند و مبتلا به بیماری های مزمن متعددی می باشند. حدود پانزده درصد از این افراد، نیمی از هزینه های پزشکی را تامین می کنند، یعنی مبلغی بیش از چهار میلیون پوند ؛ حدود 15٪ - حداقل به شش بیماری طولانی مدت مبتلا هستند! این بیماران سالمند، بیش از چهل و یک درصد از سیصد و بیست و چهار میلیارد دلار هزینه ی خدمات پزشکی سنتی را به خود اختصاص می دهند. "

خدمات ویزیت پزشکی ارزان قیمت

خدمات ویزیت پزشکی ارزان قیمت به دلیل هزینه ی پایین تر و راحتی در مراقبت ، راهی قانع کننده برای مقابله با نگرانی ها و اهمال کاری های متعدد افراد سالمند است. با دستیابی هرچه سریع تر به مراقبت و تشخیص های به موقع، و اجتناب از اورژانس یا سایر مراقبت های اضطراری به صورتی بالقوه ، می توان نتایج فردی را بهبود بخشید؛ همچنین این تدبیر می تواند میزان فشار و استرس را بر روی سیستم مراقبت های بهداشتی کشور به میزان قابل توجهی کاهش دهد. پس بهتر است که به جای نگرانی های بی مورد و انتظار کشیدن های طولانی و بیهوده به امید رخ دادن یک معجزه ، در راحتی در خانه ی خود از ویزیت های پزشکی در خانه و مراقبت های فوری آن ها نهایت بهره را کسب نمایید؛ در این میان، در صورت بروز هر گونه شرایط پزشکی اورژانسی که احساس می کنید ممکن است سلامتی و چه بسا زندگی شما را تهدید نماید، حتما با اورژانس تماس حاصل فرمایید.

درباره هوم ویزیت

هوم ویزیت یک استارت آپ فعال در زمینه خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل است که به صورت پلتفرمی کار می کند که بیماران را به پزشکان ،پرستاران و فیزیوتراپ ها وصل می کند.هوم ویزیت با همراهی تیمی مجرب و کاربلد، پزشک و فیزیوتراپ و یا متخصص مناسب با وضعیت بیمار را به منزل شما اعزام میکند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 02147629600