رادیولوژی در منزل

رادیولوژی یکی از شاخه های مهم پزشکی است. یکی از روش های رادیولوژی،رادیوگرافی یا x-ray است که با تابش اشعه، تصویر دو بعدی ایجاد میکند.رادیوگرافی بیشتر برای مشکلات و شکستگی های ارتوپدی استفاده می شود و معمولا اولین ارزیابی از بیمار است. هوم ویزیت سرویس رادیولوژی در منزل را در تمامی ساعات شبانه روز بصورت اورژانس انجام می دهد.تصاویر با بهترین کیفیت گرفته شده و در سریعترین زمان بصورت اینترنتی و یا پیک ارسال می شود.

02147629600 سفارش آنلاین
رادیولوژی در منزل

در حال حاضر فقط در تهران و کرج، خدمات رادیولوژی در منزل ارائه میشود.

سوالات متداول رادیولوژی

دستگاه ما قابل حمل است و مشکلی در رابطه با تعداد طبقات منزل شما وجود ندارد.

بعد از انجام رادیولوژی در منزل،عکس و گزارش رادیولوژی را به دو روش می توانیم برای شما ارسال کنیم. روش اول از طریق پیک است و روش دوم از طریق ایمیل و انواع پیام رسان ها مثل واتس اپ به خود بیمار یا پزشک معالج وی ارسال می کنیم. واضح است که این روش علاوه بر سهولت، روند تشخیص و درمان بیماری ها را نیز تسریع می‌کند.

قرارگرفتن در معرض اشعه ایکس هنگام شیردهی خطری ندارد. اگر زنان شیرده به ماموگرافی نیاز داشته باشند به توصیه پزشک باید مدت کوتاهی از شیر دادن به کودک خود خوداری کنند.

بیمار نباید جواهرات، طلا و … را در زمان رادیولوژی همراه خود داشته باشد.

ویدیو از رادیولوژی در منزل

نمونه گرافی های انجام شده توسط تیم هوم ویزیت

رادیوگرافی کف پا

رادیوگرافی لگن و فمور

رادیوگرافی کف پا

رادیوگرافی پشت پا

رادیوگرافی فمور پای چپ

رادیوگرافی فمور پای چپ

رادیولوژی زانو

رادیولوژی زانو

رادیوگرافی قفسه سینه

رادیوگرافی قفسه سینه

رادیولوژی کف پا

رادیولوژی کف پا

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی که آن را تصویربرداری تشخیصی هم می نامند، فرایند عکس برداری از بخش های مختلف بدن است که رادیولوژی تشخیصی و رادیولوژی مداخله ای، دو حوزه اصلی آن محسوب شده که در هر دوی آن ها از انرژی تابشی برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود. رادیولوژی را می توان فصل تازه ای از گسترش علم پزشکی دانست که با ظهورش، امکان پایش درون بدن را برای پزشکان مقدور ساخت. کاری که تا پیش از رادیولوژی، جز از طریق تشریح پیکر بیمار، آن هم پس از مرگ وی ممکن نبود. رادیولوژی، معاینات عکس برداری مختلفی را دربر می گیرد اما عکس برداری با اشعه X، سونوگرافی، ام آر آی، سی تی اسکن و پت اسکن از متداول ترین اَشکال رادیولوژی هستند.در سال های اخیر دریافت خدمات رادیولوژی در منزل امکان پذیر شده است که در ادامه روش انجام کار و نحوه تحویل عکس رادیولوژی و روش محاسبه هزینه کامل توضیح داده خواهد شد.

عکس های به دست آمده از رادیولوژی برای تشخیص بیماری و ارائه راهکارهای درمانی احتمالی، توسط یک پزشک رادیولوژیست مورد بررسی قرار می گیرد. رادیولوژیست ها، پزشکانی هستند که تفسیر عکس های پزشکی، تخصص اصلی آن هاست. البته دراین بین نباید از اهمیت کار کارشناس های رادیولوژی نیز غافل بود. چون آن ها هستند که به واسطه دانش کار با دستگاه های عکس برداری، نقش اصلی را فرایند تولید عکس های پزشکی ایفا می کنند. پس از انجام آزمایش های عکس برداری، رادیولوژیست ها، عکس ها را به دقت بررسی و آنالیز کرده و گزارش کاملی از تجزیه وتحلیل خود را به پزشک یا پزشکان بالینی بیماران ارائه می دهند.

از رادیولوژی در شاخه های مختلف علم پزشکی استفاده می کنند که شکستگی ،جراحی، اطفال، زنان و زایمان، انکولوژی (سرطان شناسی)، تروما، اورژانس و بیماری های عفونی از مهم ترین آن ها هستند.

رادیولوژی در منزل

کاربردهای عکس رادیولوژی

در خیلی مواقع، این تشخیص به موقع است که زندگی بیماران را نجات می دهد و همین دلیل، تصاویر رادیولوژی، بالأخص از جنبه تشخیصی، اهمیت بسیار زیادی دارند. پزشکان، اغلب نمی توانند بدون دسترسی به عکس های واضح از درون بدن افراد، بیماری آن ها را به شکلی مؤثر تحت پایش و مدیریت قرار دهند. به همین دلیل، پزشکان عصر کنونی، بیش از هر زمان دیگری برای تشخیص صحیح و اتخاذ روش های درمانی مناسب، به رادیولوژی متکی هستند.

کاربرد رادیولوژی، با توجه به زمینه و شرایط، وسیع و متنوع است. رادیولوژی را از جنبه نوع آن و سازوکار عملیات عکس برداری به دسته های مختلفی تقسیم می کنند که عبارت اند از:

رادیوگرافی: استفاده از اشعه X برای مشاهده استخوان ها، قفسه سینه یا شکم که به آن پرتونگاری هم می گویند.

CT (توموگرافی کامپیوتری): در این روش، با استفاده از دستگاه های خاص، تصویربرداری از زوایا و ابعاد مختلف ناحیه خاصی از بدن مثل دهان صورت می پذیرد. این تصاویر پس از پردازش های خاص کامپیوتری به عکس تبدیل می شوند.

MRI: در این روش از امواج رادیویی و میدان مغناطیسی برای عکس برداری استفاده می شود.

ماموگرام: در این روش از اشعه ایکس اغلب برای عکس برداری از بافت های سینه (پستان) استفاده می شود.

سونوگرافی (اولتراسوند): در این روش با استفاده از امواج صوتی، تصاویر متحرک ایجاد می کنند و از طریق مشاهده آن ها روی صفحه نمایش، از وضعیت بیمار آگاه می شوند. از سونوگرافی اغلب برای اکوکاردیوگرام (اکوی قلب) و همین طور معاینه رحم در دوران بارداری استفاده می شود.

فلوروسکوپی: در این روش برای ایجاد تصاویر متحرک و آنی از درون بدن، از اشعه ایکس استفاده می شود. فلوروسکوپی، کاربردهای زیادی دارد که معاینه دستگاه گوارش، یکی از مهم ترین آن هاست.

پزشکی هسته ای: در این روش از مواد رادیواکتیو به طور محدود و کنترل شده برای ایجاد روشنایی و متعاقباً مشاهده ی فرایندهای درونی بدن استفاده می شود.

عکس رادیولوژی

رادیولوژی در منزل چگونه انجام می شود؟

رادیولوژی در منزل، یکی از خدمات ویژه پزشکی بوده که روزبه روز، بر میزان تقاضای آن افزوده می شود. رادیولوژی در منزل بدین معناست که دیگر ضرورت و نیازی به حضور بیمار در بیمارستان ها یا کلینیک های عکس برداری نیست و کل فرایند رادیولوژی توسط متخصصین، در منزل خود فرد صورت می گیرد. خوشبختانه پیشرفت های چشمگیر فناوری در حوزه پزشکی باعث ارتقای حیرت انگیز قابلیت ها و امکانات تجهیزات عکس برداری شده است. عصر حاضر، عصر ظهور تجهیزات عکس برداری پرتابل (قابل حمل) است. تجهیزاتی که به واسطه سبکی و ابعاد به مراتب کوچک تر در مقایسه با قبل، امکان ارائه ی حساس ترین خدمات پزشکی را به طور سیار و دینامیک مقدور ساخته اند.

البته دراین بین، گذار از عصر فیلم به عصر دیجیتال نیز نقش مؤثری در افزایش تقاضا نسبت به رادیولوژی در منزل داشته است. برخلاف گذشته، دیگر برای تهیه یک عکس پزشکی، نیازی به فرایند زمان بَر پردازش فیلم نیست و تکنسین ها می توانند بلافاصله پس از عکس برداری، از کیفیت تصاویری که به صورت دیجیتالی که ثبت کرده اند، آگاه شوند. به طور خلاصه در فرایند رادیولوژی در منزل، تکنسین رادیولوژی به خانه تان آمده، تجهیزات عکس برداری اش را آماده می کند، عملیات رادیوگرافی یا سونوگرافی را طبق دستورات پزشکی، انجام داده و پس از اتمام کار منزلتان را ترک می کند.

استفاده از رادیولوژی در منزل

مزایای استفاده از رادیولوژی در منزل

کیفیت تصاویر ثبت شده توسط تجهیزات کوچک، پرتابل و کارآمدی که برای رادیولوژی در منزل از آن ها استفاده می شود تفاوتی با کیفیت تصاویر تجهیزات بیمارستانی ندارد. درواقع تنها نکته ای که در بحث رادیولوژی در منزل، حائز اهمیت است این است که تکنسین هایی که کار عکس برداری را انجام می دهند، باید تخصص و تجربه کافی در این زمینه داشته باشند. یعنی علاوه بر اِشراف کامل بر کار با دستگاه ها، در تنظیم زوایای عکس برداری و قرار دادن بدن بیمار در وضعیت های مناسب نیز تبحر کافی داشته باشند.

مزایای دریافت خدمات رادیولوژی در محل :

صرفه جویی در زمان: رادیولوژی در منزل، مزیت زمانی چشمگیری برایتان در پی دارد. حالا به جای صرف زمان زیاد برای رفت وآمد و انتظار در کلینیک یا بیمارستان، بی آنکه زحمت خروج از منزل را داشته باشید، کارتان ظرف چند دقیقه انجام می شود.

گزارش گیری آنی: به واسطه رادیولوژی در منزل می توانید فوراً پس از انجام عملیات عکس برداری، به گزارش کار دسترسی داشته باشید.

حفاظت از گروه های آسیب پذیر: جابجایی افراد سالمند، معلولین یا کسانی که به هر شکل از مشکلات حرکتی رنج می برند، فرایندی طاقت فرسا و البته بعضاً پُرخطر است. رادیولوژی در منزل، درواقع اقدامی برای تسهیل این فرایند و حفاظت بیشتر از این عزیزان است.

افزایش ضریب ایمنی: در شرایط بغرنج کنونی که شیوع ویروس کرونا، هر نقطه ای خارج از محدوده منزل را به نقطه ای پر ریسک تبدیل کرده، انجام امور پزشکی، تشخیصی و درمانی ترجیحاً در منزل، بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می کند. با استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل، دیگر نیازی به مراجعه به کلینیک ها و بیمارستان ها که به طور بالقوه از اماکن پرخطر شیوع انواع بیماری ها و بالأخص ویروس کرونا هستند، می توانید هم زمان با افزایش حداکثری ضریب ایمنی برای خود و عزیزانتان، از بهترین خدمات پزشکی بهره مند شوید.

رادیوگرافی

رادیولوژی شانه در منزل

عکس رادیولوژی شانه

شانه یکی از پیچیده‌ترین مفاصل بدن است که در حرکات روزانه نقش مهمی دارد. این مفصل تشکیل شده از سه استخوان: استخوان بازو، استخوان قفسه سینه و استخوان شانه است. این سه استخوان با هم توسط عضلات، تاندون‌ها و بندهای فیبری به نام لیگامان در ارتباط هستند. هرگونه آسیب یا التهاب به این ساختارها می‌تواند باعث درد، کاهش قدرت و محدودیت حرکت شانه شود. برای تشخیص دقیق علت درد شانه، نیاز است که عکس رادیولوژی از آن گرفته شود.

رادیولوژی زانو در منزل

رادیوگرافی زانو بخشی از رادیولوژی است که برای بررسی شرایط زانو از نظر شکستگی انجام می شود این نوع رادیوگرافی معمولاً در زمینه تروما، مثل تصادف اتومبیل یا آسیب های ورزشی سفارش داده می شوند. این روش معمولاً شامل سه نوع گرافی است: نمای قدامی خلفی، نمای جانبی و نمای محوری. رادیولوژی زانو را هم هوم ویزیت در منزل انجام می دهد.
رادیوگرافی زانو بافت‌های نرم و استخوان‌های مفصل زانو را نشان می‌دهند، یک مفصل سینوویال لولا که استخوان ران (بالای ساق پا)، درشت نی (پایین ساق پا)، و کشکک (کاسه زانو) را به هم متصل می‌کند. مفصل زانو همچنین حاوی مقداری بافت نرم و ماهیچه است که امکان اکستنشن، خم شدن، چرخش های داخلی و جانبی را فراهم می کند.این روش می تواند به یافتن علل علائم معمولی مانند تورم، حساسیت به درد یا تغییر شکل زانو کمک کند. پزشکان همچنین پس از جراحی برای بررسی اینکه آیا استخوان به درستی تراز شده و به اندازه کافی بهبود یافته است مجددا درخواست انجام رادیوگرافی می دهند. همچنین رادیوگرافی یا همان عکس‌برداری با اشعه ایکس زانو می‌تواند به تشخیص مراحل بعدی عفونت و کیست، تومور یا سایر بیماری‌های استخوان کمک کند.

در صورتی که علائم زیر را داشته باشید، ممکن است پزشک ارتوپد رادیوگرافی زانو در منزل را تجویز کند:

  • سابقه ضربه به زانو
  • حساسیت در ناحیه کاسه زانو
  • حساسیت فقط در کشکک
  • ناتوانی در خم کردن زانو در 90 درجه
  • ناتوانی در تحمل وزن
  • مشکوک به آرتروز
  • عفونت

آیا باید برای رادیوگرافی زانو در منزل نیاز به آمادگی خاصی است؟

معمولاً قبل از انجام رادیوگرافی زانو در منزل آمادگی خاصی لازم نیست و دقیقا مثل مرکز درمانی انجام می شود، اگر دستگاه‌هایی مانند صفحه فلزی در سر، دریچه‌های مصنوعی قلب یا ضربان‌ساز را با جراحی کاشته‌اید، به کارشناس رادیولوژی اطلاع دهید. کارشناس رادیولوژی ممکن است از شما بخواهند که لباس خود را درآورید و لباس بیمارستان بپوشید. آنها همچنین از شما می خواهند که جواهرات، عینک، لنزهای تماسی، دندان مصنوعی و لوازم جانبی را قبل از اشعه ایکس بردارید.

نحوه تحویل نتیجه رادیولوژی

توسعه فناوری های ارتباطی، امکان مخابره و ارسال فوری تصاویر را نیز امکان پذیر کرده است.بعد از انجام رادیولوژی در منزل،عکس و گزارش رادیولوژی را به دو روش می توانیم برای شما ارسال کنیم. روش اول از طریق پیک است و روش دوم از طریق ایمیل و انواع پیام رسان ها مثل واتس اپ به خود بیمار یا پزشک معالج وی ارسال می کنیم.واضح است که این روش علاوه بر سهولت، روند تشخیص و درمان بیماری ها را نیز تسریع می کند.

رادیولوژی در منزل همه مناطق تهران

با توجه به افزایش سفارشات و درخواست بیماران برای انجام عکس برداری رادیولوژی در منزل ما در هوم ویزیت این سرویس را در همه مناطق تهران فعال کردیم.لازم به ذکر است که هزیه ایاب و ذهاب به هزینه ها اضافه نمیشود و در همه مناطق با هزینه یکسان انجام می شود.اما در صورتی درخواست از مناطق حومه تهران شامل شهریار،ورامین،پردیس،قرچک و سایر مناطق نزدیک تهران باشد با هزینه ایاب و ذهاب اضافه رادیوگرافی در منزل انجام می شود.

رادیولوژی در منزل کرج

هم اکنون ما در هوم ویزیت در همه مناطق کرج و حومه خدمات رادیولوژی در منزل را انجام می دهیم و خرسندیم که هوم ویزیت کرج می‌تواند نیازهای عکس برداری هموطنان عزیزمان را در این‌شهر بزرگ برآورده سازد.

هزینه رادیولوژی در منزل

تیم هوم ویزیت به واسطه برخورداری از دقیق ترین و پیشرفته ترین تجهیزات عکس برداری، امکان استفاده از خدمات رادیولوژی اعم از رادیوگرافی و سونوگرافی در منزل را با کیفیتی متمایز برای شما همراهان ارجمند مقدور ساخته است. ما با حذف هزینه های مالیِ جانبی و هزینه های زمانی و همین طور افزایش اطمینان خاطر هر چه بیشتر برای مشتریانمان، تلاش کرده ایم تا به کارایی، اثربخشی و کیفیت ارائه خدمات رادیولوژی در منزل معنای دیگری دهیم. جلب رضایت حداکثری همراه با خلق ارزش واقعی برای شما، هدفی است که هوم ویزیت پیوسته در مسیر تحقق آن گام برمی دارد
هزینه رادیولوژی در منزل به تعداد گرافی های گرفته شده و تعداد عضو نیاز به تصویربرداری بستگی دارد.کمترین هزینه برای ریه و شکم است و عضوهای دیگر نیز به علت گرافی بیشتر هزینه بالاتری دارد. برای استعلام هزینه دقیق با شماره های پشتیبانی هوم ویزیت تماس بگیرید.و یا از قسمت بالای سایت وارد وب اپلیکیشن هوم ویزیت بشوید.

برای رزرو و مشاوره رادیولوژی(رادیوگرافی) در منزل با ما تماس بگیرید.

شماره تلفن شرکت : 02147629600

شماره کارشناس هماهنگی فیزیوتراپی : 09120717102

امتیاز 4 از بین 39 امتیاز دهنده

ویدیو معرفی رادیولوژی