هزینه فیزیوتراپی در منزل


هزینه فیزیوتراپی در منزل یکی از پرسش‌های مطرح در میان کاربران این خدمات است. این سرویس، ضمن کمک به افراد برای دسترسی آسان و اقتصادی به این نوع خدمات، از مشکلات دسترسی به آنها کاسته و در زمان و انر‌ژی کاربران نیز صرفه‌جویی می نماید.
انجام خدمات گوناگون فیزیوترپی در منزل توسط هوم ویزیت، هم‌چنین برای افرادی که به دلایل مختلف قادر به حضور در مراکز درمانی نیستند بسیار جالب توجه و مفید است. در این مطلب تعرفه فیزیوتراپی در منزل سال 99 و همچنین تعرفه فیزیوتراپی در کلینیک ها بطور دقیق بررسی شده است.

همه چیز درباره فیزیوتراپی در منزل

توانایی حرکتی، اصلی ثابت در سلامتی جسمی همه افراد است. بدن در حالت عادی باید قادر باشد محدوده حرکتی خود را حفظ کرده و از تمامی مفاصل و ماهیچه‌ها در حد معمول استفاده نماید. هم‌چنین ترمیم اعضای آسیب دیده در حالت سلامت جسمانی در بازه زمانی مشخص و متعارفی انجام می‌گیرد. اما شرایط ویژه‌ای نیز وجود دارد که برای افراد پیش آمده و از توانایی‌های آنها می‌کاهد.
کهولت سن، بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و نیز کاهش قوای بدنی از جمله این موارد هستند. در چنین موقعیت‌هایی، با انجام فیزیوتراپی می‌توان تا حدامکان بدن را به حالت اولیه بازگرداند.
اما به دلایل مختلف، برخی افراد قادر به حضور در مراکز درمانی نیستند یا ترجیح می‌دهند این خدمات را در منزل دریافت نمایند.

خوشبختانه در حال حاضر طیف وسیعی از این خدمات توسط کادر مجرب و فیزیوتراپیست‌های مجرب و کارآزموده قابل ارائه است. هزینه فیزیوتراپی در منزل نیز طوری انتخاب شده که قابل استفاده برای عموم باشد. البته این هزینه‌ها بسته به تعداد نواحی مورد استفاده، نوع بیماری و تجهیزات کاربردی با یکدیگر متفاوت است. اما در همه حال، این تعرفه‌ها با انجمن فیزیوتراپی هماهنگ و یکسان می‌باشد.

هوم ویزیت: متمایز در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل!

با گسترش دایره کاربران و تنوع نیازمندی‌های آنها، پیشرفت‌های شایانی نیز در زمینه تولید و کاربرد دستگاه‌ها و تجهیزات درمانی و توانبخشی پدید آمده است. با افزوده شدن این دسته خدمات، و محاسبه هزینه فیزیوتراپی در منزل با قیمت‌های مناسب، امروزه در هوم ویزیت این خدمات با تعرفه‌های قابل قبول در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

انتقال تجهیزات فیزیوتراپی به منزل شما

در این مرکز از به‌روزترین تجهیزات پزشکی، نه تنها در قالب دستگاه‌های روتین فیزیوتراپی، بلکه در موارد لازم با سایر دستگاه‌های پیشرفته مثل لیزرپرتوان، ویبراتور و یا cpm برای انجام فیزیوتراپی و توان‌بخشی به بیماران کمک گرفته می‌شود. انتقال این تجهیزات در کنار سایر تجهیزات ویژه این کار به محل نیز، از خدمات ویژه و همواره در دسترس بیماران است که در مجموعه هوم ویزیت به شما عزیزان تعلق می‌گیرد. لازم به ذکر است که تعرفه استفاده از دستگاه های فیزیوتراپی مثل لیزرپرتوان در هوم ویزیت حتی کمتر از تعرفه در کلینیک است.

در ادامه به توضیح مختصری در مورد این دستگاه ها میپردازیم.

لیزر پرتوان و کاربردهای آن: این نوع اشعه ‌درمانی که در فیزیوتراپی نوین کاربردهای مفیدی دارد، ضمن کاهش چشمگیر دردهای مفصلی کاربردهای مفیدی در درمان دیسک کمر و گردن، آرتروز ستون فقرات، سیاتیک و التهاب و آسیب‌دیدگی‌های ورزشی دارد. ضمن اینکه در رفع عوارض شانه یخ زده و روماتیسم مفصلی نیز کاملا کارآمد است.

ویبراتور فواید آن: ویبراتور یا دستگاه لرزاننده کاربردهای فراوانی در درمان‌های فیزیوتراپی دارد. از مهم‌ترین آنها می‌توان به افزایش تراکم استخوان، افزایش توده عضلانی، بهبود گردش خون، کاهش درد درناحیه کمر و مفاصل و نیز کاهش استرس اشاره کرد. کاربرد این دستگاه هم چنین با تقویت سوخت و ساز بدن در لاغری نیز موثر است.

دستگاه سی پی ام cpm: برای آنکه بافت همبند سالم بماند و بخش‌های آسیب دیده آن ترمیم شود، وجود حرکت و فشار در آن ضروری است. دستگاه‌های حرکت مداوم پسیو که بطور مخفف cpm نامیده می‌شوند وسیله‌ای کاربردی برای حفظ حرکت و بازگرداندن توان و دامنه حرکتی مفاصل هستند. در این پروسه، حرکات اکتیو و پسیو توسط فیزیوتراپیست و با کمک این دستگاه انجام گرفته و محدودیت حرکتی، ادم و خیز را در نواحی فوق بهبود می‌بخشد. هم‌چنین از چسبندگی، خشکی مفاصل و کوتاه شدن آنها در اثر آسیب جلوگیری می‌نماید.به روزترین مدل‌های پیشرفته این دستگاه به‌ویژه پس از عمل زانو کاربردهای مفیدی داشته و در سرعت بخشیدن به بهبود پس از عمل زانو، بسیار موثر هستند.

هوم ویزیت: فیزیوتراپیست‌های ماهر و با تجربه در خدمت شما!

از موارد مهم و قابل ذکر در هوم ویزیت، انتخاب کادر کارآزموده و ماهر فیزیوتراپیست‌های با تجربه است. مجموعه ما افتخار دارد که بهترین متخصصین این رشته را برای خدمات‌رسانی به هم‌میهنان عزیز با خود به همراه دارد.این کارشناسان، با احاطه علمی بر کلیه خدمات فیزیوتراپی و مجهز بودن به دستگاه‌های مختلف ویژه این کار و با تشخیص پزشکان متخصص مربوطه، کلیه توان و دانش خود را در قالب اقدامات درمانی و توان‌بخشی لازم به ‌کار می‌گیرند تا مشکلات جسمی بیماران را مرتفع نمایند.
این کادر کارآزموده هم‌چنین با آشنایی به شرایط و نیازهای روحی بیماران، ضمن انجام حرکات فیزیک درمانی، از نظر روانی با آنها همراه شده و به تقویت روحیه آنها نیز می‌پردازند.تمامی متخصصین فیزیوتراپی هوم ویزیت،تحصیل کرده نظام پزشکی و رشته فیزیوتراپی هستن در مقایسه تعرفه فیزیوتراپی ما با دیگر شرکت در نظر داشته باشید که ما نیروی تکنسین اعزام نمیکنیم.

آیا هزینه فیزیوتراپی در منزل مقرون به صرفه است؟

با توجه به هزینه‌هایی که خروج از منزل و رفت و آمد به کلینیک یا بیمارستان برای دریافت خدمات فیزیوتراپی به دنبال دارد، انجام این عملیات در منزل بی‌شک کاملا اقتصادی است.یکی از مواردی که باعث می‌شود هزینه فیزیوتراپی در منزل برای کاربران به صرفه باشد، انتخاب افراد متخصص و فیزیوتراپیست‌ها از نزدیک‌ترین آدرس‌ها نسبت به محل سکونت آنها می‌باشد. به این ترتیب سرویس‌های مورد نظر با مناسب‌ترین تعرفه فیزیوتراپی در منزل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

مقایسه هزینه هر جلسه فیزیوتراپی در کلینیک و منزل

هزینه‌هایی که افراد برای درمان یا پیشگیری از بروز و رشد بیماری پرداخت می‌کنند، در واقع ‌نوعی سرمایه‌گذاری بر روی سلامتی آنهاست. برای داشتن شناخت بهتر نسبت به این موضوع، به مقایسه تعرفه این هزینه‌ها می‌پردازیم.

جدول تعرفه فیزیوتراپی در منزل

تعرفه های نوشته شده طبق مصوب دولت و انجمن فیزیوتراپی ایران در سال 1399 است.این تعرفه امکان کاهش یا افزایش 10 تا 20درصدی بدلیل شرایط شرکت دارد.

خدمات فیزیوتراپی هزینه(تومان) توضیحات
یک ناحیه 180.000 هر جلسه
دو ناحیه 200.000 هر جلسه
سه ناحیه 220.000 هر جلسه
چهار ناحیه 250.000 هر جلسه
فیزیوتراپی-نوع خدمت هزینه توضیحات
لیزر کم توان 40.000 هر جلسه
لیزر پر توان 90.000 هر جلسه
دراي نیدلینگ 30،000 هر جلسه
دراي نیدلینگ با تحریک الکتریکی 35،000 هر جلسه
تیپینگ 30،000 هر جلسه
تکنیک های دستی 25،000 هر جلسه

درصورتی که در مورد هزینه های فیزیوتراپی در منزل ابهام و یا نیاز به آگاهی بیشتر و مشاوره تخصصی دارید با شماره 09123473099 تماس بگیرید.

جدول تعرفه فیزیوتراپی در کلینیک و مراکز خصوصی

تعرفه های زیر برای خدمات فیزیوتراپی در کلینیک ها و با تعرفه آزاد بدون بیمه است.این تعرفه ها با توجه به منطقه کلینیک و نوع دستگاه های فیزیوتراپی متغیر است.

فیزیوتراپی در کلینیک هزینه(تومان) توضیحات
یک ناحیه 72،000 هر جلسه آزاد
دو ناحیه 120،000 هر جلسه آزاد
تکنیک های دستی 29،500 هر جلسه
فیزیوتراپی در کلینیک هزینه(تومان) توضیحات
لیزر کم توان 31،550 هر جلسه،هر ناحیه
لیزر پرتوان 114،000 هر جلسه،هر ناحیه
cpm 31،000 هر جلسه
شاک ویو 132،000 هر جلسه،هر ناحیه
تیپینگ 55،000 هر جلسه
درای نیدلینگ 32،000 هر جلسه
درای نیدلینگ با تحریک الکتریکی 39،000 هر جلسه