خدمات فیزیوتراپی در منزل

یکی از خدمات اصلی هوم ویزیت فیزیوتراپی در منزل است. تیم ما در جهت رفاه حال بیمار تمامی تجهیزات مورد نیاز را برای درمان در منزل بیمار انتقال می دهد. ویزیت در منزل تخصص ماست. با توجه به تعداد بالای ویزیت هایی که داریم توانسته ایم یک تیم مجرب متشکل از فیزیوتراپ های آقا و خانم داشته باشیم.

چرا فیزیوتراپی با هوم ویزیت؟

متخصصین حرفه ایمتخصصین حرفه ای

فیزیوتراپ های هوم ویزیت تجربه چند ساله برای ویزیت در منزل دارند. کارشناس فنی ما از بین ده ها فیزیوتراپ بهترین متخصص را مناسب با وضعیت بیمار انتخاب می کند.

قیمت مناسبقیمت مناسب

هزینه فیزیوتراپی در منزل هوم ویزیت برای تمامی مناطق تهران و شهرستان ها ثابت هست و فقط نسبت به نوع بیماری کمی اختلاف قیمت دارد. برای استعلام هزینه فیزیوتراپی با ما تماس بگیرید.

تضمین کیفیتتضمین کیفیت

ما کیفیت کار و تخصص فیزیوتراپ ها را تضمین میکنیم برای این تضمین هم در صورت عدم رضایت، هزینه جلسه اول از شما دریافت نمی شود.

فیزیوتراپیست های هوم ویزیت

 • هادی نیا

  آقای حامد هادی نیا

  فیزیوتراپیست

 • امين بهركاني

  آقای امين بهركانی

  فیزیوتراپیست

 • امير امامي

  آقای امير امامی

  فیزیوتراپیست

 • حمیدرضا نجفی

  آقای حمیدرضا نجفی

  فیزیوتراپیست

 • صمدآیه

  خانم صمدآیه

  فیزیوتراپیست

 • احمدی گل

  آقای احمدی گل

  فیزیوتراپیست

 • شاهین کرمی

  آقای شاهین کرمی

  فیزیوتراپیست

 • فرشته حاجيلو

  خانم فرشته حاجيلو

  فيزيوتراپيست

 • دانایی فر

  آقای دانایی فر

  فیزیوتراپیست

 • سقاييان

  خانم سقاييان

  فیزیوتراپیست

 • ميثم ازادمهر

  آقای ميثم ازادمهر

  فیزیوتراپیست

 • حسینی

  آقای آزاد حسینی

  فیزیوتراپیست

 • بيژن عبدالهي

  آقای بيژن عبدالهی

  فیزیوتراپیست

 • وحید زماني

  آقای وحید زمانی

  فیزیوتراپیست

 • جهانی

  آقای جهانی

  فیزیوتراپیست

 • محمد علی متین تبار

  آقای محمد علی متین تبار

  فیزیوتراپیست

 • خانم اکبری

  خانم اکبری

  فیزیوتراپیست

 • آقای فلاح زاده

  آقای فلاح زاده

  فیزیوتراپیست

 • آقای سلطانی

  آقای سلطانی

  فیزیوتراپیست

خلاصه این صفحه (فیزیوتراپی در منزل)

زمان مطالعه این مطلبزمان مورد نیاز برای مطالعه این صفحه : 12 دقیقه

خدمات فیزیوتراپی در منزل

در ابتدای این مطلب انجام فیزیوتراپی در منزل را توضیح میدهیم و سپس مزیت های انجام فیزیوتراپی در خانه بیمار گفته میشود. همچنین هزینه فیزیوتراپی در منزل در تهران را بر اساس تعرفه سال 98 توضیح خواهیم داد.در نهایت نکاتی مثل انتخاب محل مناسب در منزل که اهمیت زیادی در آرامش بیمار و انجام درست فیزیوتراپی دارد، بررسی خواهد شد.

فیزیوتراپی در منزل

درمان از طریق فیزیوتراپی یک روش درمانی است که برای توان‌بخشی افراد بعد از آسیب انجام می‌شود. به‌طور کلی هدف از درمان های فیزیوتراپی کردن، بازپروری، حفظ و به حداکثر رساندن عملکرد، حرکت و قدرت فرد است. بعد از هر مشکلی نظیر شکستگی و یا شکاف در استخوان، آسیب‌های ستون فقرات، سکته مغزی، اختلالات عصبی، صدمات ورزشی و انجام جراحی، بدن برای بازگشت به شرایط طبیعی و افزایش عملکرد خود به درمان توسط متخصصین فیزیوتراپی نیاز پیدا می‌کند.در فیزیوتراپی روش‌های متنوعی برای درمان استفاده می‌شود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: تکنیک‌های الکتروتراپی، روش‌های درمانی دستی یا برنامه‌های مختلف ورزشی، کشش عضلات، ماساژ، طب سوزنی، گرما و سرما درمانی.تمامی این خدمات را بیمار میتواند بصورت فیزیوتراپی در منزل دریافت کند.

بنر هوم ویزیت فیزیوتراپی

فیزیوتراپی بدون مراجعه به مراکز درمانی

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یک روش درمانی نسبتاً طولانی است مراجعه مکرر و هر روزه با توجه به شرایط سخت بیمار، همچنین نوبت‌ های طولانی و نامنظم در مراکز درمانی این روش درمانی را با مشکل روبرو می‌کند. در چنین شرایطی بهترین پیشنهاد برای گرفتن نتیجه مطلوب و روند درمانی منظم، انجام فیزیوتراپی در منزل است. امروزه همه مراحل درمان از ارزیابی تا مراحل آخر درمان در منزل بیمار انجام می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

هوم ویزیت برای راحتی بیماران خانم خود ، برای خدمات فیزیوتراپی و کاردرمانی از متخصصین خانم استفاده میکند. فیزیوتراپی در منزل توسط خانم را کلینیک های محدودی انجام میدهند اما ما این مشکل را حل کرده ایم و اکنون فیزیوتراپ های خانم هوم ویزیت از بهترین فیزیوتراپ های ما هستند.محققان رابطه عاطفی بین بیمار و درمانگر را بررسی کرده اند و در نتایج بدست آمده به طور چشمگیری روحیه و ارتباط عاطفی تاثیر زیادی در فیزیوتراپی داشته است.در کشور ما بدلیل مسائل فرهنگی و مذهبی این رابطه عاطفی توسط فیزیوتراپ خانم برای بیماران خانم سریعتر انجام می شود.

تمرینات ورزشی فیزیوتراپی

تمرین درمانی و انجام حرکات ورزشی خاص برای فیزیوتراپی یک مزیت بسیار خوبی دارد اینکه بیمار بعد از اتمام جلسه یک ساعته درمانی توسط فیزیوتراپی میتواند خودش به تنهایی حرکات را انجام دهد، اما باید نوع حرکات و زمان انجام حرکات و تمرینات توسط فیزیوتراپ آموزش داده شود و دقیقا گفته های فیزیوتراپ انجام شود.تمرینات ورزشی فیزیوتراپی برای بدست آوردن دوباره توان عضو ضعیف شده بدن است و بدن بیمار را برای راه اندازی خود و ترمیم کردن اعضای مصدوم شده بهبود میدهد.در مراحل ابتدایی تمرین درمانی هدف این است که درد و التهاب کم شود و یا از بین برود .

بیشترین تمرینات و تکنیک های فیزیوتراپی :

 • ورزش های دامنه حرکتی
 • تمرینات تقویتی عضله ها و عملکردی
 • تمرینات هماهنگی اعضای بدن و حفظ تعادل
 • تمرینات استقامتی و تمرینات کششی
تمرین درمانی

تمرینات فیزیوتراپی برای پیشگیری از گرفتگی عضلات و رفع مشکلات سطحی است.شما اگر دچار مشکلات شکستگی و یا بیماری های مثل کمردرد،سکته مغزی،پارکینسون و یا آرتروز و ... شوید باید طبق یک اصول و برنامه مشخصی توسط یک فیزیوتراپ درمان شوید. فیزیوتراپ با استفاده از تجهیزات فیزیوتراپی و هنر دست های خود و برنامه تمرینی، درمان های فیزیوتراپی در منزل را برای شما انجام خواهد داد.

نکته مهم : در تمرینات فیزیوتراپی نکته مهم این است که نباید خودسرانه متوقف شود باید مانند مصرف قرص که باید تحت نظر پزشک قطع شود حرکات تمرینی هم باید طبق نظارت فیزیوتراپ افزایش یا قطع شود.

اولین ملاقات با فیزیوتراپ چگونه خواهد بود ؟

اولین جلسه فیزیوتراپی

در اولین ملاقات، فیزیوتراپ مشکل بیمار را ارزیابی خواهد کرد. این ارزیابی شامل بررسی سوابق پزشکی و معاینه فیزیکی خواهد بود. پس از اینکه فیزیوتراپ درک کاملی از مشکل بیمار پیدا کرد یک برنامه یا طرح برای درمان در نظر می‌گیرد و در همان جلسه اول کار درمان شروع می شود. بازه زمانی جلسه اول فیزیوتراپی یک ساعت خواهد بود. در جلسه اول بهتر است یک یا دو نفر از اعضای خانواده در کنار بیمار باشد تا برنامه تمرینی و نکاتی گفته شده فیزیوتراپ را یادداشت کنند و با بیمار تمرینات را انجام دهند.

انتخاب محل مناسب

انتخاب محل مناسب در منزل

محیطی که خدمات فیزیوتراپی در منزل انجام خواهد شد بسیار اهمیت دارد ، برای فیزیوتراپی در منزل سعی کنید بهترین محل از خانه را انتخاب کنید. این محل باید کاملا روشن و دارای دمای مناسب باشد .فیزیوتراپ ممکن است با خود وسیله هایی را به منزل شما بیاورد بنابراین اطمینان داشته باشید که فضای کافی برای جا به جا شدن و تمرینات فیزیوتراپی وجود دارد.در اتاقی که فیزیوتراپی انجام خواهد شد. وسیله های تیز و بزرگ را از اتاق خارج کنید ممکن است در حین تمرین راه رفتن، بیمار تعادل خود را از دست بدهد و زمین بیفتد و در نتیجه از طریق وسیله های داخل اتاق آسیب ببیند.همچنین بهتر است تمامی جلسات در یک اتاق و یک خانه باشد.

آرامش و سکوت منزل

در طی درمان وجود آرامش و سکوت بسیار مهم است. زمان جلسه فیزیوتراپی باید طوری تنظیم شود که وقفه ای بوجود نیاید. اگر حیوان خانگی دارید در اتاق دیگری بگذارید. ورود سر زده افراد و یا بودن کودکان در محل فیزیوتراپی برای هر دو طرف یعنی هم بیمار و هم متخصص فیزیوتراپی میتواند نگران کننده باشد.تلفن و موبایل خود را خاموش کنید تا فیزیوتراپ کاملا برای کار خود تمرکز داشته باشد.

اهداف شما از فیزیوتراپی چیست ؟

قبل از شروع جلسه فیزیوتراپی در منزل دقت بفرمایید که دقیقا هدف شما از فیزیوتراپی چیست؟ کاهش درد و بهتر شدن حرکت جزو ضروریات شماست اما چرا می خواهید حرکت کنید؟ به طور مثال آیا قبلا ورزش خاصی انجام می دادید و میخواهید دوباره ادامه دهید؟ میخواهید به راحتی از پله ها بالا و پایین بروید و آیا میخواهید بدوید؟! همه این ها را در جلسه اول به فیزیوتراپ بگویید.

مشق و برنامه فیزیوتراپی خود را بنویسید!

برنامه فیزیوتراپی

در بیشتر موارد درمانی فیزیوتراپ به بیمار برنامه تمرینی می دهد که طبق این برنامه بیمار ورزش هایی را برای بهبود وضعیت خود و تسریع در درمان انجام دهد.بخشی از این مشق های فیزیوتراپ برای تغییر در سبک زندگی است که حتما باید انجام شود. زمان رسیدن به اهداف توانبخشی خود به طور مستقیم بستگی به این دارد که شما برنامه تمرینی و نکاتی که فیزیوتراپ گفته است را با دقت گوش داده، یادداشت کنید و طبق برنامه عمل کنید.فیزیوتراپی سکته مغزی

سکته مغزی که در انگلیسی به آن cerebrovascular accident (CVA) گفته می‌شود، مشکلی در مغز است که در پی آن، پارگی یا انسدادی در بعضی از عروق مغزی به وجود می‌آید که باعث جلوگیری از خون‌رسانی و در نتیجه نرسیدن اکسیژن به مغز می‌شود. در فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی،تلاش بر این است که فرد توانایی‌هایی که قبل از روی دادن سکته داشت، تا حد امکان به دست آورد.
به علت اینکه شدت عارضه سکته در افراد متفاوت است، زمان و روند بهبودی نیز فرق دارد و ممکن است خسته کننده و طولانی باشد. بسته به ناحیه آسیب دیده در مغز، پنج نوع ناتوانی در پی سکته مغزی ایجاد میشود: اختلال در کنترل حرکت، اختلال در دریافت درد و احساسات، مشکلات در درک و فهم زبان، مشکل در یادآوری و حافظه و همچنین اختلالات عاطفی. در فیزیوتراپی سکته مغزی چند عامل مهم وجود دارند که باید در هنگام فیزیوتراپی لحاظ شوند، مانند فاکتورهای فیزیکی ( شدت سکته از نظر فیزیکی و شناختی) ، احساسی (حالت روحی برای ادامه روند درمان) ، اجتماعی (بودن همراهان و خانواده در کنار بیمار) و درمانی (نوع و زمان شروع درمان).

تجهیزات فیزیوتراپی

فیزیوتراپی کمر

در این بخش از درمان های فیزیوتراپی، قبل از شروع روند درمان، ابتدا بیمار با مراجعه به پزشک و زمانی که درد آن‌ها مزمن یا حاد تشخیص داده شود، به فیزیوتراپ ارجاع داده می‌شوند. در این بخش، قسمتی از درمان نیز بر عهده خود بیمار است تا تمریناتی را در که آموزش دیده اجرا کند، تا روند بهبودی، تسریع شود. مواردی مانند درست نشستن، طریقه و میزان درست بلند کردن اشیا و جا به جایی آن‌ها و همچنین بعضی از تمرین‌های کششی، به فرد آموزش داده می‌شود. از فواید فیزیوتراپی در کمردرد به جز درمان و برطرف کردن درد و جلوگیری از بازگشت آن به وسیله فیزیوتراپ و خود بیمار، می‌توان به تشخیص برخی بد شکلی‌های ناحیه کمر، ضعف عضلات در این قسمت و ناهماهنگی بین فعالیت‌های اعصاب در کمر، اشاره کرد که با مراجعه به فیزیوتراپ می‌توان آن‌ها را درمان و اصلاح کرد.

فیزیوتراپ چه مواردی را برای فیزیوتراپی زانو ارزیابی می کند ؟

فیزیوتراپی رایج ترین توصیه برای بیمارانی است که از درد زانو رنج می برند نکته اصلی در فیزیوتراپی موفقیت آمیز زانو ارزیابی دقیق برای تشخیص صحیح مشکل است. برنامه درمانی باید متناسب با نیاز بیماران خاص تنظیم شود.مراحل ارزیابی زانو بصورت زیر است :

 • بررسی پرونده بیمار
 • ارزیابی دامنه حرکت
 • ارزیابی قدرت زانو
 • تست تعادل
 • غربالگری حرکت عملکردی
 • تست های ویژه ارتوپدی
 • لمس نقاط دردناک

فیزیوتراپی در منزل در مناطق شمال،غرب،شرق و جنوب تهران

با توجه به بزرگی شهر تهران و ترافیک بالا بهتر است فیزیوتراپ که قرار است به بیمار شما خدمات فیزیوتراپی در منزل ارائه دهد به محل شما نزدیک تر باشد. فیزیوتراپ های ما در تمامی نقاط شهر تهران امکان ویزیت دارند در هر روز دهها فیزیوتراپ هوم ویزیت در سطح شهر تهران خدمات فیزیوتراپی در منزل ارائه میدهند ، در زمان تماس شما و درخواست ویزیت ، ما نسبت به وضعیت بیمار و منطقه ای که هستید نزدیک ترین و مناسب ترین فیزیوتراپ را معرفی خواهیم کرد. بیمار در شمال تهران، غرب تهران، شرق تهران و یا جنوب تهران باشد تفاوتی در ارائه خدمات ما ندارد; ما در هر چهار منطقه تهران سریعا ارتباط شما را با فیزیوتراپ های خود برقرار خواهیم کرد.

خدمات فیزیوتراپی در منزل هوم ویزیت در هفت شهر دیگر ایران

خدمات هوم ویزیت فقط محدود به تهران نیست. تا یک ماه آینده در هفت شهر دیگر ایران خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه خواهیم داد. بزودی هموطنان ما در شهرهای اصفهان، تبریز، مشهد، کرج، شیراز، ارومیه و اسلامشهر میتوانند درخواست ویزیت در منزل فیزیوتراپی دهند.نحوه ارائه خدمات از نظر کیفیتی،قیمت و تجهیزات تفاوتی با تهران نخواهد داشت،ما در هوم ویزیت مشابه تهران در شهرهای جدید نیز از فیزیوتراپ های با تجربه و متبحر استفاده خواهیم کرد.

هزینه فیزیوتراپی در منزل

هزینه فیزیوتراپی در منزل تهران بستگی به نوع بیماری و روش درمان دارد.ما سعی کرده ایم همواره با هزینه معقول و مقرون به صرفه، خدمات فیزیوتراپی در محل ارائه دهیم تا تمامی بیماران از هر سطح درآمدی بتوانند از این خدمت بهره ببرند.لازم به ذکر است در پایان جلسات گواهی بیمه با مهر کلینیک داده میشود و شما با این گواهی می توانید از بیمه های تامین اجتماعی و سایر بیمه ها قسمتی از هزینه را دریافت کنید.
برای استعلام هزینه فیزیوتراپی با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.
09120717102 - 021476296


در دو جدول زیر هزینه فیزیوتراپی در کلینیک ها را لیست کرده ایم اما توجه کنید هزینه فیزیوتراپی در منزل با قیمت های زیر متفاوت است.

فیزیوتراپی-نوع خدمت هزینه(تومان) توضیحات
دیاترمی 17،600 هر جلسه/هر ناحیه
لیزر کم توان 22،000 هر جلسه/هر ناحیه
CPM 22،000 هر جلسه/هر ناحیه
لیزر پر توان 88،000 هر جلسه/هر ناحیه
مگنت 66،000 هر جلسه/هر ناحیه
دراي نیدلینگ 27،000 هر جلسه/هر ناحیه
دراي نیدلینگ با تحریک الکتریکی 33،000 هر جلسه/هر ناحیه
تیپینگ 48،000 هر جلسه/هر ناحیه
Whole body vibration 39،000 هر جلسه
شاك ویو 99،000 هر جلسه/هر ناحیه
آموزش بیوفیدبک با هر روشی 109،000 هر جلسه
آموزش بیوفیدبک عضلات پرینه، اسفنگتر ادراري 142،000 هر جلسه
نوروفیدبک 142،000 هر جلسه
خدمات فیزیوتراپی آزاد(تومان) بیمه سلامت و تامین اجتماعی(تومان)
یک ناحیه 67.000 56.000
دو ناحیه 104.000 81.00
سه ناحیه 141.000 118.000
چهار ناحیه 178.000 155.000
آب درمانی 77.000 53.000

برای مشاوره رایگان فیزیوتراپی در منزل با ما تماس بگیرید.


پی دی اف فیزیوتراپی در منزلبرای دانلود نسخه pdf این مطلب بر روی دکمه زیر کلیک کنید. دانلود pdf فیزیوتراپی در منزل

امتیاز 4 از بین 47 امتیاز دهنده

مشاهده تعرفه خدمات فیزیوتراپی در منزل