شنوایی سنجی در منزل

برای تست شنوایی سنجی در منزل متخصصین ما تمامی امکانات مورد نیاز برای تست را به منزل بیمار انتقال می دهند. شاید برای خود شما یا یکی از آشنایانتان پیش آمده باشد که به دنبال یک بیماری سخت، یک حادثه، یا حتی در اثر کهولت سن دچار مشکلاتی نظیر افت شنوایی شده باشید. حتی برخی کودکان به طور مادرزادی دچار مشکلات شنیداری هستند که این مشکل می تواند بر روند صحبت کردن آنان نیز تاثیر گذار باشد.

021-476296 سفارش آنلاین
شنوایی سنجی در منزل

شنوایی سنجی چیست؟

به طور خلاصه، استفاده از ابزارهای مخصوص پزشکی برای اندازه گیری میزان شنوایی افراد، "شنوایی سنجی" نام دارد. علاوه بر این پزشک متخصص شنوایی سنج، بهترین روش های برقراری ارتباط، مانند لب خوانی را به بیماران ناشنوا آموزش می دهد .

شنوایی سنجی چگونه انجام می شود؟

شنوایی سنجی

برای انجام آزمایش شنوایی سنجی از دستگاه مخصوصی به نام audiometer یا اندازه گیر صوتی استفاده می شود. این دستگاه شامل یک هدفون و یک دستگاه تولید کننده فرکانس های صوتی است. پزشک در زمان شنوایی سنجی با ایجاد فرکانس های صوتی مشخص، شنوایی فرد را اندازه گیری می نماید و نتیجه را به صورت نموداری به نام audiogram ارائه می دهد .

شنوایی سنجی در منزل

مراجعه بسیاری از افراد به مراکز شنوایی سنجی، به دلایل متفاوتی مانند بیماری، دوری راه، کهنسالی و یا ترافیک بسیار پر زحمت و دشوار است. اما خبر خوش این است که انجام تست شنوایی سنجی، در منزل و توسط پزشک متخصص، امری امکان پذیر است. انجام این آزمایش در منزل به کمک دستگاه های تخصصی انجام می شود و از نظر صحت پزشکی هیچ تفاوتی با تست انجام شده در مراکز شنوایی سنجی ندارد.

شنوایی سنجی سالمندان در منزل

نوایی سنجی سالمندان

بسیاری از افراد با بالا رفتن سن دچار کاهش شنوایی یا به اصطلاح سنگینی گوش می شوند. در نتیجه برای درمان این مشکل یا تجویز سمعک باید به مراکز شنوایی سنجی مراجعه نمایند. اما تحمل شلوغی و انتظار در صف مراجعین شنوایی سنجی، برای بسیاری از سالمندان امری دشوار است. از این رو انجام تست شنوایی سنجی سالمندان در منزل و حتی قالب گیری گوش و تنظیم سمعک در منزل، خدمتی است که به صورت حرفه ای، برای رفاه حال سالمندان گرامی صورت می گیرد.

شنوایی سنجی کودکان در منزل

انجام تست شنوایی سنجی در کودکان، بخصوص نوزادان و کودکان نو پا که برای یادگیری زبان به قدرت شنیداری خود متکی هستند، امری ضروری است. پس در صورتی که پزشک فرزندتان انجام این تست را تجویز کردن، در اولی فرصت ممکن نتایج آزمایش را به او ارائه دهید. البته اجباری نیست که با وجود یک نوزاد یا کودک خردسال، شخصا به مراکز شنوایی سنجی مراجعه کنید. زیرا تجربه برخی مراجعین ثابت کرده که رفت و آمد، گرمی و سردی هوا و ترافیک ممکن است باعث خستگی و بدخلقی کودک شود و در نتیجه کودک در زمان انجام تست همکاری نکرده یا بازدهی کافی نداشته باشد.!

برای حل این مشکل می توانید از خدمات شنوایی سنجی کودکان در منزل استفاده کنید تا پزشک در ساعت مقرر به خانه شما مراجعه نموده و طی چند دقیقه، در محیطی عاری از استرس تست شنوایی سنجی را انجام دهد.