خدمات پرستاری در منزل

با توجه به اینکه در مراحل مختلف زندگی نیازهای جسمی و عاطفی متفاوت است و پس از افزایش سن همه‌ی ما با بیماری‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنیم، ممکن است افراد به مراقبت‌های خاصی برای حفظ سلامتی نیاز داشته باشند. اگر بیمار یا سالمند یا کودک و خانواده‌اش به هر دلیلی قادر به مراقبت از او نیستند، هوم ویزیت با کادر متخصص خود مسئولیت مراقبت از آنها در منزلشان را به عهده می‌گیرد.

02147629600
خدمات پرستاری در منزل
پرستاری سالمندپرستاری سالمند

اعزام نیروی متخصص پرستاری برای سالمندان به صورت روزانه، و شبانه روزی.پرستاراعزامی میتواند تحت نظر و آموزش فیزیوتراپ و درمانگر در سرعت توانبخشی سالمند شما تاثیر گذار باشد..

پرستاری از کوودکپرستاری از کودک

پرستاری از کودک توسط نیروی های آموزش دیده هوم ویزیت انجام می شود. این نیروها مهربان، صبور هستند.

پرستار بیمارپرستاری بیمار

پرستاری از بیمار یا بهیار با مراقبت کامل و ارائه گزارش دقیق جهت بهبودی بیمار کمک خواهد کرد.خدمت پرستاری در منزل در بیمار باعث افزایش امنیت و آرامش خواهد بود.

با توجه به اینکه در مراحل مختلف زندگی نیازهای جسمی و عاطفی متفاوت است و پس از افزایش سن همه‌ی ما با بیماری‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنیم، ممکن است افراد به مراقبت‌های خاصی برای حفظ سلامتی نیاز داشته باشند.
اگر بیمار یا سالمند یا کودک و خانواده‌اش به هر دلیلی قادر به مراقبت از او نیستند، هوم ویزیت با کادر متخصص خود مسئولیت مراقبت از آنها در منزلشان را به عهده می‌گیرد.

پرستاری در منزل می‌تواند شامل سه دسته‌ی زیر شود :

 • پرستاری از بیمار
 • پرستاری از سالمند
 • پرستاری از کودک
پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل شامل طیف گسترده‌ای از خدمات درمانی می‌شود که می‌تواند به راحتی در منزل افراد صورت گیرد. خدمات پرستاری در منزل معمولاً ارزان تر از بیمارستان‌ها و خانه‌های پرستاری است، در حالیکه همانند مراقبت‌های پزشکی که در یک بیمارستان یا خانه‌های سالمندان ارائه می‌شود، مؤثر است.

برای پرستاران منزل مهارت‌های متعددی از تخصص‌های مختلف در زمینه‌ی پزشکی ضروری است که برخی از آنها عبارتند از :

 • مراقبت از زخم‌های جراحی
 • سلامت روان
 • تزریق داخل وریدی
 • طب اطفال
 • درمان‌های توانبخشی
 • بهداشت عمومی

ادغام این مهارت‌ها و نیز انجام خدمات مبتنی بر کار، بخشی از پرستاری در منزل است.

اعتماد به پرستار منزل

مفهوم اعتماد در مراقبت‌های بهداشتی مهم است. زیرا سلامت و مراقبت‌های بهداشتی به طور کلی شامل یک عنصر بی اعتمادی و خطر برای بیمار آسیب پذیر است که متکی به صلاحیت و اهداف حرفه‌ای پرستار یا بهیار است.

دیکشنری انگلیسی آکسفورد کلمه‌ی «اعتماد» را به صورت «اعتقاد راسخ به اعتبار، حقیقت یا توانایی فرد یا چیزی» تعریف می‌کند. سطح بالایی از اعتماد به پرستار منزل با بسیاری از مزایا همراه است. از جمله این مزایا عبارتند از: درک از مراقبت‌های بهتر، پذیرش بیشتر درمان توصیه شده و پایبندی به این درمان، اضطراب پایین در ارتباط با هر گونه درمان. همچنین طبق تحقیقات انجام شده اعتماد به پرستار منزل دسترسی به خدمات بهداشتی را تسهیل می‌کند.

بیماران در صورتی که به پرستار یا متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود اعتماد کنند، بیشتر احتمال دارد که اطلاعات خود را باز کرده و افشا کنند که منجر به ایجاد تصمیم گیری مشترک و افزایش تعامل می‌شود.

اگر شما از شرکت یا مؤسسه‌ی دارای مجوز ارائه‌ی خدمات پرستاری در منزل، پرستار مورد نظر خود را انتخاب کنید، پرستاران آنها دوره‌های لازم برای امور مربوطه را گذرانده و عموماً دارای سابقه کار می باشند. این نیروها مدارک و مجوزهای لازم برای احراز هویت و مسئولیت مربوطه را در اختیار شرکت قرار داده و آن شرکت به طور پیوسته با پرستاران و خانواده‌های خدمت گیرنده در تعامل بوده و کیفت کار را مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین با خیال راحت می‌توانید بیمار یا سالمند خود را به این پرستاران سپرده و به آنها اعتماد کنید.

پرستاری کودک در منزل

پرستاری کودک و نوزاد

فرزندان عزیزترین اعضای هر خانواده هستند و مراقبت از آنان بالاترین اولویت والدین است. اما در مواردی به دلیل اشتغال یا تحصیل والدین، امکان مراقبت تمام وقت از کودکان وجود ندارد. بسیاری از خانواده ها در چنین مواردی از پدربزرگ و مادربزرگ ها، مهد کودک ها یا خدمات پرستاری کودک و نوزاد کمک می گیرند تا از سلامت و آسایش فرزند خود اطمینان یابند و در عین حال از فعالیت های کاری و اجتماعی خود غافل نمانند.

پرستاری کودک

مزایای استخدام پرستار کودک و نوزاد

بسیاری از زوج هایی که در شهرستان یا دور از خانواده زندگی می کنند، امکان سپردن فرزند به پدربزرگ یا مادربزرگش را ندارند. همچنین مهد کودک ها تنها در ساعات محدود و مشخصی از کودکان نگهداری می کنند و در صورت بیماری کودک نیز از نگهداری او سر باز می زنند. در نتیجه بسیاری از خانواده ها استخدام پرستار برای کودک یا نوزاد خود را به مهد کودک ترجیح می دهند.

پرستاری کودک و نوزاد در منزل، محدود به زمان معینی نیست و بنا به درخواست والدین کودک، به صورت شبانه روزی یا پاره وقت امکان پذیر است. بنابراین والدین پر مشغله یا افرادی که به هر دلیلی شرایط مراقبت دائمی از کودک یا حتی نوزاد شیرخوار خود را ندارند، می توانند در منزل خود، به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته از یک پرستار کارآزموده کمک بگیرند و نگران فرزند خود نباشند.

پرستاری از کودک شغلی حساس است. زیرا پرستار با روحی لطیف و دنیایی کودکانه سر و کار دارد. پرستار باید فردی با حوصله باشد تا در برابر اشتباهات و شیطنت های کودک عصبانی نشود. پرستار کودک باید به بازی با بچه ها و آموزش مطالب ساده به آنان علاقه مند باشد. توجه کنید که بیرون بردن کودک از خانه، حتی برای بازی در پارک منوط به اطلاع و اجازه والدین کودک است و حتی اگر کودک اصرار کند، پرستار حق ندارد او را از منزل بیرون ببرید. (مگر در صورت بروز مشکلات پزشکی و موارد خطرناک)

پرستار نوزاد در منزل

پرستاری از نوزاد با پرستاری از کودک متفاوت است و به تجربه و تخصص ویژه ای نیاز دارد. زیرا کودک و نوزاد نیازهای متفاوتی دارند. پرستار نوزاد باید به بهداشت او و تعویض مرتب پوشک توجه کند تا نوزاد دچار بیماری نشود. صحبت کردن با نوزاد برای کمک به زبان باز کردن او بسیار مهم است. پرستار باید در خواباندن نوزاد و تحمل گریه او صبور باشد و در صورت مشاهده رفتارهای غیرعادی مانند گریه های بی دلیل، تب کردن و... به والدین کودک هشدار دهد. همچنین پرستار باید همواره هوشیار باشد تا نوزاد از حوادثی مانند بلعیدن اشیا ریز، پریدن شیر در گلو و... در امان باشد.

وظایف پرستار کودک و نوزاد

هر پرستار کودک به طور کلی یک وظیفه واضح و مشخص دارد و این وظیفه مراقبت از فرزند یا فرزندان یک خانواده است. بدین منظور پرستار وظیفه غذا دادن به کودک (غذای پخته شده توسط خانواده کودک)، مراقبت از او در برابر خطرات احتمالی، بازی کردن با کودک، تعویض پوشک و خواباندن نوزاد و... می باشد. برخی از پرستاران اعداد، الفبا، نقاشی و... را نیز حین بازی به کودکان آموزش می دهند.

اما وظایف پرستار کودک و نوزاد بسته به شرایط هر خانواده متغیر است و ممکن است ورای مسئولیت های یاد شده باشد. در برخی موارد، پرستار با خانواده کودک توافق می کند تا اموری نظیر آشپزی یا تمیز کردن منزل را نیز انجام دهد که این موارد خارج از مسئولیت های رایج پرستار است. حتی در برخی موارد که کودک دچار بیماری خاصی است، به پرستارهای متخصص با مدارک پزشکی نیاز خواهد بود. زیرا این کودکان به مراقبت های پزشکی و بهداشتی نیز احتیاج دارند که یک پرستار معمولی از عهده آن بر نخواهد آمد.

تفاوت پرستار و بهیار

نکات مهم در انتخاب یک پرستار خوب

انتخاب پرستار مناسب برای کودکان و نوزادان امری مهم و چالش برانگیز است. زیرا والدین به دنبال فردی با اخلاق و دلسوز هستند تا کودک خود را ساعت ها به او بسپارند و اغلب آنان در یافتن فرد مورد اعتماد دچار مشکل و تردید می شوند، که این مساله امری طبیعی است. اما توجه به چند ویژگی زیر، انتخاب پرستار را آسان تر می کند:

 • ترجیحا مدتی (مثلا یک هفته) در زمان حضور پرستار، در منزل بمانید تا رفتارش با فرزندتان را ارزیابی کنید.
 • اگر از سپردن فرزند خود به پرستار تردید دارید، می توانید در منزل دوربین آنلاین نصب کنید و هر زمان که خواستید از محل کارتان ناظر مراقبت های پرستار از فرزند خود باشید.
 • حتما ضمانت های لازم مانند سفته، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی سلامت و... را از او دریافت کنید.
 • در صورتی که فرزندتان دارای بیماری خاصی مثل سرع، آسم و... است یا باید در ساعت خاصی دارو مصرف کند، حتما پرستار را در جریان قرار دهید.
 • شماره های تماس ضروری را روی یخچال بچسبانید تا در دسترس پرستار باشد.
 • اگر فرزندتان قادر به صحبت کردن است، حتما نظر او را در مورد پرستار جویا شوید و از او بخواهید فعالیت هایی که در طول روز با پرستارش انجام داده است را برایتان تعریف کند.
پرستار سالمند

پرستاری سالمند در منزل

دوران سالمندی اگر با مراقبت کردن و رعایت نکات سلامتی و درمانی باشد یکی از مراحل شیرین زندگی است.ممکن است شما زمان زیادی برای نگهداری از سالمند خود داشته باشید اما ممکن است در زمانی مشکلی ناگهانی رخ بدهد و نتوانید در کنار پدر و مادر سالمند خود باشید.اصلی ترین خدماتی که پرستاران هوم ویزیت به سالمندان می دهند 1- همراهی کردن سالمند و آسان کردن کارهای روزمره 2- کمک به سالمند برای حمام کردن 3- کنترل کردن داروهای سالمند و انجام تزریقات 4 - نظارت کردن بر قند خون و فشار خون

پرستاری سالمند در منزل

هزینه پرستاری در منزل

تعیین دستمزد دقیق پرستاری یا مراقبت ازسالمند یا کودک به عوامل زیادی بستگی دارد. بنابراین بهترین راه اطلاع از هزینه ، گرفتن مشاوره از همکاران ما هست، به طور کلی موارد زیر در دستمزد پرستار تاثیر گذار هستند:

 • ساعاتی که پرستار موظف به مراقبت است.
 • وظایفی که پرستار در کنار مراقبت بر عهده دارد.
 • تعداد کودکان یا نوزادانی که پرستار از آنان مراقبت خواهد کرد.
 • میزان تحصیلات پرستار
 • سوابق کاری پرستار
 • محل زندگی شما