ماساژ درمانی در منزل

ماساژ برای رهایی از استرس و فشاری که به عضلات وارد شده است و درد های ناشی از صدمات کمک می کند. برای بیشتر افراد به دلایلی مثل بستری شدن در منزل،ترافیک، مشکل ناتوانی فرد برای بیرون رفتن،نوبت دهی نامنظم و از دست دادن زمان در صف انتظار،دریافت ماساژ درمانی در منزل انتخاب بهتری است.خدمات ماساژ در هوم ویزیت کاملا با هدف درمان می باشد.

02147629600 سفارش آنلاین
ماساژ درمانی در منزل

فواید انجام ماساژ در منزل

شايعترين علت بيماريها در دنيایی که در آن زندگي مي‌کنيم، استرس است. غلبه بر استرسی که از محیط زندگی ناشی شده و به سرعت اطراف ما را در برمی‌گیرد، بسیار دشوار است. یکی از روش‌های درمانی که می‌توانید برای کاهش این استرس استفاده کنید، ماساژ است و اگر همین ماساژ در منزل در محلی که برای شخص امنیت بالایی دارد و دور از استرس است تاثیر بیشتری خواهد داشت.کسانی که برای بار اول خدمات ماساژ در منزل را دریافت کرده اند از اینکه نیاز نبوده برای ماساژ وارد شهر شلوغ و پر از سر و صدا شوند احساس خوبی و رضایتمندی داشتند.

ماساژ قرن‌هاست که در کشورهای بسیاری، به ویژه در فرهنگ‌های چینی، مصری، یونانی، هندی، ژاپنی و رومی باستان انجام می‌گیرد. در آسیا، به نوزادان برای تقویت و ایجاد ویژگی‌های احساسی مثبت تا زمانی که راه رفتن را یاد بگیرند، ماساژ اعمال می‌شود. از آنجا که ماساژ غدد لنفاوی و گردش خون را تنظیم می‌کند، اعتقاد بر این است که اثرات شفابخشی دارد. اما اخیراً، بیشتر بر تأثیر آرامش بخشی ماساژ تأکید می شئدو و بر مزایای روحی و معنوی ماساژ تمرکز می‌شود

5 مورد از فواید ماساژ

1. لمس‌ِ بدن مزایای بی شماری دارد به طور کلی، لمسِ بدن مزایای بی شماری دارد. بغل کردن یک فرد باعث آزاد شدن هورمون اکسی توسین می‌شود؛ این هورمون فشار را پایین آورده و سطح اضطراب را کاهش می‌دهد. همچنین لمس کردن بر رفتار افراد تأثیر می‌گذارد و باعث برقراری ارتباط با احساسات می‌شود.

2. مغز نوزادانی که با آنها تماس فیزیکی ایجاد نمی‌شود، 20٪ کوچکتر است محققان معتقدند افرادی که در هنگام نوزادی، بیشتر در آغوش گرفته یا لمس می‌شوند، پس از بزرگ شدن خشن و تهاجمی نبوده، کمبود محبت نداشته و اعتماد به نفس بیشتری دارند. آنها همچنین بیان می‌کنند که نوزادانی که اغلب تماس فیزیکی ندارند، مغزشان 20٪ کوچکتر از دیگران است.

3. ماساژ 30 دقیقه‌ای در منزل می‌تواند شگفتی‌هایی را بیافریند.

از آنجایی که خودِ لمسِ بدن باعث واکنش‌های احساسی و فیزیکی می‌شود، جای تعجب نیست که ماساژ 30 دقیقه ای می‌تواند شگفتی‌هایی را بیافریند.

  • ماساژ، اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد.
  • درد را تسکین می‌دهد.
  • خواب را تنظیم می‌کند.
  • سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.
  • به تسکین درد قاعدگی کمک می‌کند.
  • آگاهی روحی و روانی را افزایش می‌دهد.
  • سردرد را کاهش می‌دهد.
  • نفوذ لنفاوی و جریان خون را بهبود می‌بخشد.

4.ماساژ اثر مشابهی با روان درمان دارد.

سایر مزایا عبارتند از آرامش، افزایش گردش خون، کاهش هورمون استرس بوده و به طور کلی دادن احساس خوب است. با توجه به نتایج مشترک 37 پژوهش علمی، علاوه بر اثرات قابل توجه ماساژ، اگر ماساژ در منزل به طور منظم انجام شود، اثر مشابهی را با روان درمانی ایجاد می‌کند.

5.ماساژ پشت بدن موجب کاهش سطح هورمون استرس یعنی کورتیزول می‌شود.

در بیماران مبتلا به افسردگی و اختلالات سازگاری، ماساژ پشتِ بدنِ 30 دقیقه‌ای که به مدت 5 روز و روزانه اعمال می‌شود، باعث کاهش میزان هورمون استرس کورتیزول می‌شود. علاوه بر این، کاهش چشمگیری در سطوح افسردگی و اضطراب در بیماران دریافت کننده‌ی ماساژ، در مقایسه با بیمارانانی که فقط ویدئوهای آرامش بخش تماشا می‌کنند، دیده شده و کیفیت خواب نیز به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

پس از یک ماساژ در منزل آرامش بخش از مزایایی که به صورت علمی در بالا ذکر شد، بهره مند خواهید شد. بنابراین همه‌ی ما باید ماساژ در منزل منظم داشته باشیم و خود را با این تجربه‌ی غنی پاداش دهیم.