انسولین، هورمونی در بدن می باشد که وقتی تولید انسولین در بدن کاهش می یابد، میزان قند خون در دیابت نوع دو را تنظیم می کند. هنگامی که بدن به مقدار کافی، انسولین تولید نمی کند ، سطح قند خون بالا می رود و می تواند منجر به بروز عواقب مختلفی شود، در حالی که خطر بروز بیماری های قلبی و سکته ای را نیز افزایش می دهد. دیابت کنترل نشده می تواند منجر به بروز مشکلات سلامتی بیشتری از جمله نارسایی کلیه و نابینایی گردد. اگر شما احیانا مبتلا به دیابت هستید ، مهم است که سطح قند خون خود را ثابت نگه دارید و خوردن غذاهای خاصی می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

غلات کامل مانند سبوس و جو :

غلات کامل سرشار از فیبر های محلول هستند و به شما به میزانی احساس سیری می دهند که مدت زمان بیشتری را بتوانید بدون خوردن غذا دوام بیاورید! غلات کامل در درجه ی اول، سرشار از کربوهیدرات هستند و قند خون را افزایش می دهند ، اما به روشی کاملاً کنترل شده. این موضوع دقیقاً در نقطه ی مقابل غذاهای فرآوری شده است که بلافاصله میزان قند خون شما را افزایش می دهند.

قند خون در دیابت نوع دو

دارچین:

مطالعات نشان داده اند که دارچین سطح قند ناشتا را کاهش می دهد ، اگرچه این امر هنوز از طریق تحقیقات به اثبات نرسیده است. علاوه بر این ها ، ممکن است که دارچین، ترشح انسولین از لوزالمعده را نیز تحریک نماید.

آجیل هایی مانند بادام ، گردو و پسته:

کاری که آجیل می تواند در بدن انجام دهد این است که میزان جذب قند را در بدن کاهش می دهد، اما در مورد تعداد وعده های مصرفی اش باید احتیاط کنید، چرا که حتی همین آجیل های سالم نیز کالری زیادی دارند و مصرف بیش از حد آن ها می تواند برای بدن مضر باشد.

جلوگیری از افزایش قند خون

مصرف سرکه ی سیب:

تحقیقات متعدد نشان داده است که سرکه ی سیب به عملکرد بهینه ی انسولین کمک می کند. سرکه ی سیب نیز به مانند آجیل ، می تواند سرعت جذب قند را کاهش دهد.

سبزیجات غیر نشاسته ای مانند کلم بروکلی ، هویج و خیار:

سبزیجاتی مانند هویج ، خیار و کلم سرشار از فیبر و مواد مغذی ضروری است و با مصرف این گروه از سبزیجات، به راحتی می توان این فیبر ها و مواد مغذی را برای بدن تأمین نمود. برای جلوگیری از بروز عوارض جدی دیابت ، باید با دقت و حساسیت فراوان، رژیم های غذایی مناسبی را انتخاب کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که سطح قند سالم بدن را از روش های گوناگونی مانند ورزش ، کنترل استرس و انتخاب یک سبک صحیح زندگی حفظ نمایید.

علاوه بر این مواردی که گفته شد ، جهت اطمینان خاطر، بهتر است که مرتباً میزان کلسترول بدن خود را کنترل نمایید.

درباره هوم ویزیت

هوم ویزیت یک استارت آپ فعال در زمینه خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل است که به صورت پلتفرمی کار می کند که بیماران را به پزشکان ،پرستاران و فیزیوتراپ ها وصل می کند.هوم ویزیت با همراهی تیمی مجرب و کاربلد، پزشک و فیزیوتراپ و یا متخصص مناسب با وضعیت بیمار را به منزل شما اعزام میکند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 02122945840